Geros ir blogos paskolos

Ar gi būna gerų paskolų, paklausite? Taip, būna!

Trumai - bloga skola yra tokia skola, kurios gražinimui reikalingus pinigus turite uždirbti Jūs pats. Gera skola - tai tokia skola, kurios gražinimui pinigus uždirbate ne Jūs pats. Argi ne puiku? Norite pasiskolinti ir pasiskolinate, bet skolą gražinate ne Jūs pats! Ar taip įmanoma? Kur rasti tokį kvailį, kuris už Jus mokėtų Jūsų skolas? Kaip rasti tokius kvailius?

Imkime pavyzdį, paimame iš banko paskolą, nusiperkame butą ir jį išnuomuojame. Jei pajamos iš nuomos padengia visas išlaidas, susijusias su butu, jo priežiūra, remontu, komunalinėmis paslaugomis, kredito aptarnavimu, palūkanomis, tuomet Jums pasisekė - skolą mokės ne Jūs pats, bet nuomininkas! Štai ir radome minėtą kvailį.

Kitas pavyzdys. Paimame iš banko paskolą ir sukuriame verslą, kuris atneša mums pajamas. Štai - dar vienas surastas kvailys - verslas.

Imkim paprastesnį pavyzdį. Padedam indėlį į banką - tuomet bankas mums mokės palūkanas. O jei investuotume į vertybinius popierius? Tuomet vertybinių popierių pajamos mokės už mūsų paskolas.

Imdami paskolą, visada pagalvokite, kas už ją mokės. Ar norėsite būti tas kvailys, kuris už ją mokėti pats?